Зміна клімату - це не просто підвищення середньої глобальної температури. Це також спричиняє сезонні метеорологічні мінливості та робить клімат менш передбачуваним.

Глобальне потепління є надзвичайно складним явищем, і його наслідки часто важко оцінити та передбачити. Наприклад, в одних регіонах не тільки середні температури зростатимуть більше, ніж в інших. В межах одного регіону сезонні коливання температури також будуть різними і, ймовірно, призведуть до змін у моделях, таких як хмарний покрив, опади чи вітер.

Прагнучи передбачити ймовірні наслідки глобального потепління, нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Geoscience, припускає, що влітку в Європі спостерігатимуться великі коливання температури. Навпаки, взимку можна очікувати стабільніших температур.

Глобальне потепління: коливання температури та зміна клімату

Для цього дослідження були проаналізовані кліматичні моделі для європейських регіонів та випробувані зміни кліматичних умов у разі загального підвищення температури. Метою дослідників було вивчити мінливість розподілу температур за сезонами та статистичні асиметрії, викликані кліматичними перетвореннями.
Їх результати вказують на те, що із підвищенням температури кліматичні умови в Європі влітку, ймовірно, стануть все більш мінливими, а взимку все стабільнішими.

Це означає, що влітку шанси такі, що ми побачимо все більше і більше змін між дуже теплими днями та днями з температурою набагато нижчою за середні сезонні показники. Підвищення температури не буде однорідним та лінійним, а досить брудним та непередбачуваним. Більше того, з урахуванням цих змін температур, погодні умови, ймовірно, також будуть сильно відрізнятися між періодами дощів та гроз та посушливими періодами.

Більш стабільна, але коротша зима завдяки зміні клімату

Навпаки, взимку ми повинні спостерігати протилежні явища. Менше дуже холодних днів - тепліших, ніж у середньому за сезон, - але відносно більш стабільних погодних умов з більш стабільними температурами протягом усього сезону.

Отже, робляться висновки про те, що зими будуть стабільнішими - хоча нерідко будуть і дуже холодні періоди, - а літо буде теплішим та безладним зміною температури та погоди. Це те, що, здається, формується для Європи в найближчі роки.

Основна проблема цих подій полягає в тому, що вони ускладнюють нашу адаптацію до клімату завтрашнього дня, оскільки дуже значна частка нашої соціальної та економічної діяльності залежить від відносно усталеної структури сезонів.
Наприклад, якщо літо спекотне і непередбачуване, а зима м’якша, сільському господарству буде важко адаптуватися. Чергуючи посуху та повені влітку, тепліші зими, що призводять до раннього цвітіння: все це може призвести до значних втрат для певних галузей сільського господарства, особливо тендітних культур.

Але це ще не все: ці зміни можуть порушити цілі екосистеми , вони впливають на відтворення біорізноманіття, порушують кругообіг води та всі природні явища, що залежать від них. Тому надзвичайно важливо продовжувати вивчати ці події, щоб краще їх зрозуміти та краще передбачити. І перш за все, надзвичайно важливо, щоб ми швидко зменшили викиди СО2 та екологічний вплив.

АГРОТУРИЗМ

Радіоактивний туризм

361
У Міністерстві інфраструктури України готуються до запуску туристичного маршруту водним транспортом Київ-Мозир-Київ. Перше судно збираються запустити вже в кінці квітня цього року. Таким чином,...

Україні потрібно розвивати сільський туризм на законодавчому рівні

571
В Україні необхідно якнайшвидше впровадити законодавче забезпечення сільського туризму. Про це йшлося під час семінару «Основи ферських знань з надання гостинності особистим селянських...

Агротуризм в Україні розвиватиметься з допомогою Франції

605
Підтримка розвитку агротуризму здійснюється в рамках двостороннього співробітництва між Україною та Францією, і наш європейський партнер займається проектом технічної допомоги. Як зауважив радник з...

Сільский туризм в Україні може приносити до півмільярда доходу

614
В Україні агротуризм лише починає зароджуватися у той час, коли у США та Європі він розвивається вже понад 35 років. Щороку цей напрямок стає все більш популярним, цьому сприяє глобальна урбанізація...

В Україні стрімко зростає ринок агротуризму

320
Якщо в Європі агротуризм розвивається вже кілька століть, то в Україні – від сили років 15, пише Інформатор . І хоча українським сільським господарствам в основній масі ще далеко до європейських...

2020 рік оголошено роком сільського туризму

290
Національна туристична організація України оголосила 2020 рік – роком сільського туризму. До сільського туризму належить і екотуризм, і відвідання різних місцевостей і різних громад, тощо. Загалом...