Пам'ятайте як починався 2020 рік? Ще до пандемії нового коронавірусу проблем в світі було більш ніж достатньо і вони, на жаль, нікуди не поділися.

Так, зміна клімату як і раніше є основною загрозою, яка стоїть перед нашою цивілізацією. Але проблема в тому, що глобальне потепління не відбувається швидко. А тому повільно, практично непомітно воно здатне перетворити життя на Землі в справжнісіньке пекло. У книзі "Майбутнє, яке ми вибираємо" автори описують два можливих майбутніх людства: одне, в якому всі наші дії будуть спрямовані на те, щоб удвічі скоротити викиди в цьому десятилітті, і друге, яке описує що буде, якщо у нас нічого не вийде . У цій статті ми розглянемо другий, найгірший варіант розвитку подій, описаний в книзі.

Майбутнє міст

Можливо, пандемія CoVID-19 багатьох змусила усвідомити наскільки крихкий звичний світ - в якийсь момент життя мільйонів людей змінилося до невпізнання. Безумовно, пандемія рано чи пізно закінчиться, але її наслідки будуть з нами ще довго. Але якщо не вжити жодних дій у боротьбі зі зміною клімату, то ця пандемія точно не буде останньою.

Як пишуть у своїй книзі "Майбутнє, яке ми вибираємо" автори Крістіана Фігерес - співзасновник Global Optimism - і Том Ріветт-Карнак, після 2015 року жодна країна не робила ніяких зусиль з контролю викидів шкідливих речовин в атмосферу, що призвело до зростання середньої температури на планеті. Тому до 2050 року в багатьох місцях на Землі повітря гарячіше, важче і забрудненіше. Жителі міст постійно кашляють, а їх очі сльозяться. Коли шторми і теплові хвилі накладаються один на одного і згущуються, забруднення повітря і підвищений рівень поверхневого озону можуть зробити небезпечним вихід на вулицю без спеціального респіратора.

Нова реальність

Світ стає все більш спекотним, але люди більше нічого не контролюють. Арктичні льодовики, які раніше відбивали сонячне тепло, розтанули, а більшість лісів на планеті або вирубані, або знищені пожежами. В цей же час вічна мерзлота вивергає парникові гази в і без того перевантажену атмосферу. Через п'ять-десять років все більше місць на Землі стануть непридатні для життя. Ситуація така, що ніхто не знає, чи можна буде в майбутньому жити в Австралії, Північній Африці, Росії, США та інших країнах. Майбутнє, яке чекає на дітей і онуків, туманне.

Підвищена вологість повітря, зростання температури і рівня моря стали причиною екстремальних ураганів і тропічних штормів. Прибережні міста в Бангладеш, Мексиці, Сполучених Штатах та інших країнах зазнали руйнувань інфраструктури і повеней, в результаті яких загинули тисячі людей, а мільйони залишилися без даху над головою. З кожним роком подібні події відбуваються все частіше.

З огляду на частоту стихійних лих, основні запаси продовольства досягали районів, постраждалих від повеней, ураганів і штормів через тижні або навіть місяці.

Ситуація серйозно ускладнюється спалахами таких хвороб, як малярія, лихоманка Денге, холера і респіраторні інфекції. Оскільки танення вічної мерзлоти вивільняє стародавні мікроби і віруси, по всій планеті лютують захворювання, до яких у нас не виробився імунітет. Хвороби, поширювані комарами і кліщами з'являються в нових регіонах все частіше, оскільки ці види процвітають в зміненому кліматі. Що ще гірше, криза суспільної охорони здоров'я, пов'язана зі стійкістю до антибіотиків, тільки посилася, оскільки населення стало ще більш щільним в придатних для життя районах, а температура на планеті продовжує зростати.

Кожен день в новинній стрічці миготять фотографії кліматичних біженців. У новинах розповідають про людей, які живуть в будинках, затоплених по щиколотку, тому що їм нікуди більше йти. Їх діти кашляють і хриплять через процвітаючі у вологому середовищі цвілі. Страхові компанії по черзі оголошують про банкрутство, залишаючи людей без засобів для відновлення після катастрофи. Ті, хто залишився на узбережжі, стануть свідками загибелі рибальства - у міру того як океани поглинають вуглекислий газ, вода стає все більш кислою і настільки ворожою для морського життя, що практично у всіх країнах світу рибний промисел заборонений.

Але якими б не були руйнівні океани, посухи і хвилі спеки, є ще одна тривожна проблема - опустелювання. Такі міста, як Марракеш і Волгоград знаходяться на межі перетворення в пустелі. Гонконг, Барселона, Абу-Дабі і багато інших вже багато років опріснюють морську воду, відчайдушно намагаючись впоратися з постійною хвилею імміграції з районів, які повністю висохли.

Щонайменше два мільярди людей живуть в найспекотніших регіонах планети, де температура тримається на позначці в 60 ° C як мінімум 45 днів на рік. Нагадаю, що в такій температурі людина не може перебувати довше шести годин, оскільки тіло втрачає здатність охолоджуватися. Масова міграція в менш спекотні країни і регіони супроводжується громадянськими заворушеннями і кровопролиттям через брак води і продуктів харчування, виробництво яких стає все менше регулярним.

Як думаєте, чи варто нам побоюватися такого майбутнього?

Останнім часом загибель нашої цивілізації обговорюється все частіше, а деякі вчені вже багато років намагаються математично розрахувати ймовірність подібного результату. Але при цьому важливо розуміти, що у нас є вибір і в наших силах залишити все описане вище фантазією авторів, нехай і заснованих на даних новітніх наукових досліджень. Не виключено, що пандемія коронавірусу змусить нас подумати про те, куди ми все-таки рухаємося.

АГРОТУРИЗМ

Радіоактивний туризм

361
У Міністерстві інфраструктури України готуються до запуску туристичного маршруту водним транспортом Київ-Мозир-Київ. Перше судно збираються запустити вже в кінці квітня цього року. Таким чином,...

Україні потрібно розвивати сільський туризм на законодавчому рівні

571
В Україні необхідно якнайшвидше впровадити законодавче забезпечення сільського туризму. Про це йшлося під час семінару «Основи ферських знань з надання гостинності особистим селянських...

Агротуризм в Україні розвиватиметься з допомогою Франції

605
Підтримка розвитку агротуризму здійснюється в рамках двостороннього співробітництва між Україною та Францією, і наш європейський партнер займається проектом технічної допомоги. Як зауважив радник з...

Сільский туризм в Україні може приносити до півмільярда доходу

614
В Україні агротуризм лише починає зароджуватися у той час, коли у США та Європі він розвивається вже понад 35 років. Щороку цей напрямок стає все більш популярним, цьому сприяє глобальна урбанізація...

В Україні стрімко зростає ринок агротуризму

320
Якщо в Європі агротуризм розвивається вже кілька століть, то в Україні – від сили років 15, пише Інформатор . І хоча українським сільським господарствам в основній масі ще далеко до європейських...

2020 рік оголошено роком сільського туризму

290
Національна туристична організація України оголосила 2020 рік – роком сільського туризму. До сільського туризму належить і екотуризм, і відвідання різних місцевостей і різних громад, тощо. Загалом...