Чим більше видів дерев та інших рослин у міських парках, тим вищим є імунітет у жителів міста.

До такого висновку прийшли вчені з Університету Аделаїди, результати їх досліджень опубліковані в Restoration Ecology, пише HighTech.

Рослинність зелених зон у містах може покращити різноманітність мікробіоти грунту до більш природного стану, а це, в свою чергу, позитивно впливає на здоров'я людини.

Дослідники порівняли склад різних типів міських зелених насаджень, в тому числі газони, пустирі, паркові насадження, заболочені ліси і залишкові ліси в місті Плейфорд в Австралії.

Мета дослідження полягала в тому, щоб зрозуміти: чи можна відновити мікробіом міських зелених насаджень. За даними вчених, саме цей процес піддасть городян взаємодії з великою кількістю мікроорганізмів, складових мікробіоти, а значить, буде з більшою інтенсивністю розвивати імунну систему в людей.

Джейкоб Міллс з Інституту біологічних наук і навколишнього середовища Університету Аделаїди стверджує, що історично люди жили в сільських і диких ландшафтах, а діти проводили більше часу на свіжому повітрі, що дозволило їм бути під впливом більшої кількості мікробів.

«Урбанізація радикально змінила наше дитинство. Більше часу, проведеного в приміщенні, низькоякісні дієти і менший вплив дикого середовища призвели до значного збільшення кількості захворювань органів дихання», – каже Джейкоб.

«Вплив біоразноманітного природного середовища несе екологічні вигоди – зелені зони з вищою функцією екосистеми дають дітям кращу можливість контактувати з ґрунтом, який, в свою чергу, містить мікробні сполуки, що зменшують стрес і занепокоєння. Простіше кажучи, чим більша різноманітність в мікробіотах, тим діти здоровіші», – додає вчений.

Дослідження показало, що зелені зони з залишками місцевих лісів містять більшу різноманітність мікробіоти, і сильно відрізняються від газонів і порожніх ділянок, які мали меншу різноманітність мікробіоти.

«Міські простори з низьким вмістом мікроорганізмів, як правило, більш сприятливі для хвороботворних мікроорганізмів і шкідників, також відомих як мікробні «бур'яни». Збільшення різноманітності видів рослин важливо для структури мікробних спільнот і підвищує функцію екосистеми», – пояснив науковець.

«Підвищення біорізноманіття може призвести до зниження рівня неінфекційних захворювань за рахунок покращення підготовки нашої імунної системи до боротьби з хворобами», – підсумовує вчений.

АГРОТУРИЗМ

Радіоактивний туризм

582
У Міністерстві інфраструктури України готуються до запуску туристичного маршруту водним транспортом Київ-Мозир-Київ. Перше судно збираються запустити вже в кінці квітня цього року. Таким чином,...

Україні потрібно розвивати сільський туризм на законодавчому рівні

912
В Україні необхідно якнайшвидше впровадити законодавче забезпечення сільського туризму. Про це йшлося під час семінару «Основи ферських знань з надання гостинності особистим селянських...

Агротуризм в Україні розвиватиметься з допомогою Франції

1116
Підтримка розвитку агротуризму здійснюється в рамках двостороннього співробітництва між Україною та Францією, і наш європейський партнер займається проектом технічної допомоги. Як зауважив радник з...

Сільский туризм в Україні може приносити до півмільярда доходу

887
В Україні агротуризм лише починає зароджуватися у той час, коли у США та Європі він розвивається вже понад 35 років. Щороку цей напрямок стає все більш популярним, цьому сприяє глобальна урбанізація...

В Україні стрімко зростає ринок агротуризму

549
Якщо в Європі агротуризм розвивається вже кілька століть, то в Україні – від сили років 15, пише Інформатор . І хоча українським сільським господарствам в основній масі ще далеко до європейських...

2020 рік оголошено роком сільського туризму

562
Національна туристична організація України оголосила 2020 рік – роком сільського туризму. До сільського туризму належить і екотуризм, і відвідання різних місцевостей і різних громад, тощо. Загалом...
Untitled Box